Licznik cząstek stałych MAHLE EmissionPRO® PMU 400

  • ProducentMahle
  • Kategoria Urządzenia do analizy spalin
  • Zobacz video
Do pomiaru cząstek stałych w spalinach. Precyzyjna metoda CPC (Condensation Particle Counter) oparta o zjawisko kondensacji. Wykrywanie cząstek w rozmiarze od 23 nm (w przyszłości od 10 nm)
  • 1. Licznik zgodny z przyszłymi normami unijnymi i podstawami prawnymi
  • 2. Pomiar w kilka min.
  • 3. Mobilny, łatwy w obsłudze
  • 4. Wykrywanie cząstek w rozmiarze 23 ÷ 200 nm
  • 5. Metoda pomiaru CPC (Condensation Particle Counter)

Licznik cząstek stałych MAHLE EmissionPRO® PMU 400 przeznaczony do kontroli jakości gazów wylotowych w pojazdach z silnikiem spalinowym. Licznik spełniania przyszłe normy unijne i podstawy prawne dotyczące badania spalin.

Licznik cząstek stałych MAHLE EmissionPRO® PMU 400 umozliwia zdiagnozowanie niezgodnych z homologacją, szkodliwych dla środowiska, przeróbek układu wydechowego np.: wycięcie DPF, modyfikacja zaworu EGR, zmiana oprogramowania ECU oraz określenie, czy dany pojazd spełnia normę Euro 5, 6 ,7. Korzystając z obecnych na stacjach SKP dymomierzy, nie jest możliwe wykrycie tego typu usterek i przeróbek.

Licznik cząstek stałych MAHLE EmissionPRO® PMU 400 wykrywa cząstki o rozmiarach 23 ÷ 200 nm, które mają toksyczny wpływ na organizmy żywe  (cząstki niespalonego węgla, związki azotu i siarki, metali oraz różnego rodzaju węglowodory).

Do określenia stopnia koncentracji cząstek stałych w spalinach została zastosowana metoda CPC (Condensation Particle Counter), oparta o zjawisko kondensacji. Zastosowanie metody CPC daje nabywcy pewność, że urządzenie spełni przyszłe normy unijne i podstawy prawne określające dopuszczalne wartości występowania cząstek stałych PM (Particulate Matter) w spalinach pojazdów mechanicznych, wprowadzane w celu zmniejszenia negatywnego wpływu spalin pojazdów mechanicznych na środowisko. Metoda CP to najbardziej precyzyjna metoda wykorzystywana np. podczas homologacji nowych pojazdów.

Urządzenie standardowo potrafi zliczyć 50% cząstek o wielkości 23 nm. W przyszłości rozmiar cząstek rozpoznawanych w 50% może zostać obniżony aż do 10 nm, np. w celu pomiaru cząstek stałych w silnikach z zapłonem iskrowym.

 

Specyfikacja:

Rozmiar wykrywanych cząstek:
23 ÷ 200 nm

D50: 23 nm

Zakres stężenia (metrologiczny):
0 – 5 000 000 /cm3

Zakres stężenia (diagnostyczny):
0 – 30 000 000 / cm3

Długość przewodu gumowego: 3,5 m

Czas nagrzewania do 20 °C: < 15 minut

Rodzaj zastosowanego filtru: HEPA

Wyświetlacz: LCD 4’’

Waga: ok. 14 kg

Wymiary: 470 x 300 x 280 mm

Zasilanie: 12V DC ±0,5V

Skontaktuj się
z doradcami

Twoja lista produktów

po zamknięciu, znajdziesz listę zawsze w dolnym prawym rogu ekranu

Twoja lista jest pusta. Uzupełnisz ją, klikając przycisk "Zapytaj o ofertę" na karcie produktu.

Aby wysłać zapytanie podaj dane:

niewymagane
prosimy Cię o kod pocztowy, aby skierować Twoje zapytanie do właściwego doradcy
0